Już połowa mężczyzn w wieku czterdzieści-siedemdziesiąt lat ma problemy z potencją. Zaburzenia erekcji polegają na niemożności wywołania i trzymania wzwodu, co prowadzi do braku orgazmu. Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Kiedy diagnozujemy zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji diagnozujemy, gdy co najmniej co czwarta próba seksualna kończy się na braku możliwości posiadania wzwodu. Możemy też używać nazwy impotencja, ale ta nazwa nie kojarzy się zbyt dobrze.

Z czym nie należy mylić zaburzeń wzwodu?

Zaburzeń wzwodu nie mylmy z naturalną ewolucją seksualności, która następuje u mężczyzn wraz ze starzeniem się. U starszych mężczyzn normalny jest seks nie kończący się wytryskiem, rzadsze erekcje i później osiągany orgazm. To jest normalne i wynika z fizjologii. Nie należy się tym niepokoić. Według statystyk co najmniej jedna trzecia mężczyzn uprawia seks przynajmniej raz w tygodniu.

Garść statystyk na temat zaburzeń erekcji

kamagraWedług szacunków, w Polsce ten problem dotyczy trzy i pół miliona mężczyzn, ale leczy się tylko niecałe siedem procent z nich. Często zaburzenia erekcji są wykrywane przez lekarza przy okazji diagnozowanie i leczenia innych chorób, na przykład cukrzycy. Dla wielu panów jest to temat tabu i powód do wstydu. Z tego powodu niechętnie podejmują ten temat ze specjalistą, tym bardziej, że sami lekarze są do tego niechętni. Może to wynikać ze słabej edukacji seksualnej w szkole i braku ducha otwartości, jeśli chodzi o nasze życie intymne. Prowadzi to do sytuacji, kiedy mężczyźni latami nie leczą zaburzeń potencji i unikają tego tematu.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Możemy podzielić je na fizyczne i psychiczne. Można się zdziwić, ale tych drugich jest o wiele więcej. Do przyczyn fizycznych należą:

-palenie papierosów, branie narkotyków, alkohol w nadmiarze

-miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, choroby nerek, urazy rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane

-przebyte operacje na gruczole krokowym

-zaburzenia hormonalne i neurologiczne

-wszelkie nieprawidłowości naczyń oraz ciał jamistych prącia

-każda inna choroba, która powoduje zmęczenie (wtedy czas trwania zaburzeń zależy od czasu trwania choroby, jeśli choroba jest przejściowa, to zaburzenia również).

Do przyczyn psychicznych należą:

-lęk przed ciążą lub zarażeniem chorobą weneryczną

-choroby psychiczne

-problemy w związku

-kompleksy na punkcie własnego ciała, własnej osoby,

-ukryte tendencje homoseksualne,

-brak współpracy z partnerką,

-problemy wynikające z tego, jak wyzwana religia postrzega seks,

-kompleks na punkcie rozmiaru penisa.

Przykłady leczenia przyczyn fizycznych

Jak widać, przyczyn może być bardzo wiele. Żeby je wykryć, należy się udać do lekarza odpowiedniej specjalizacji. Endokrynolog pomoże na problemy hormonalne. Na przykład w przypadku Choroby Addisona organizm produkuje za mało kortyzolu, hormonu stresu, który w odpowiednich ilościach jest dla nas niezbędny do normalnego funkcjonowania. Leczenie choroby Addisona u endokrynologa polega na przyjmowaniu kortyzolu parę razy dziennie, aby imitować jego naturalne wydzielanie przez nadnercza. W ten sposób choremu wraca dobre samopoczucie i energia, a wraz z nią może wrócić i sprawność seksualna.

W przypadku problemów z krążeniem, które występują u mężczyzn na starość, lekarz może zalecić środki na potencję. Dobrym wyborem jest Kamagra najtaniej, która występuje aż w pięciu wariantach: wersja klasyczna w tabletkach, Kamagra do ssania, rozpuszczalna, w galaretce i Super Kamagra. Lek zwiększa przepływ krwi w penisie wywołując wzwód, który trwa wystarczająco długo, by mężczyzna osiągnął orgazm i mógł go zapewnić swojej partnerce. Po wykluczeniu przeciwwskazań specjalista pomoże dobrać dawkę, która jest bezpieczna i skuteczna. Działanie leku zaczyna się już po trzydziestu minutach i utrzymuje się przez parę godzin.

Jak widać, przyczyny zaburzeń erekcji są dość liczne. Jeśli problem nas dotyczy nie zgadujmy, tylko rozpocznijmy diagnostykę w celu dobrania odpowiedniego leczenia. Im wcześniej się za to zabierzemy, tym wcześniej zobaczymy efekty.